18η Ανάβαση Δημητσάνας-Ζυγοβιστίου ‖ Συμμετοχές/Χάρτης/ Πρόγραμμα

18 anavasi dimitsanas 2019

18 anavasi dimitsanas 2019Στις 20 και 21 Ιουλίου 2019 η 18η Ανάβαση Δημητσάνας – Ζυγοβιστίου αναμένεται να συγκεντρώσει και πάλι πλήθος αγωνιζόμενων και θεατών στην καρδιά της Πελοποννήσου. Η φιλοξενία της Δημητσάνας, του Ζυγοβιστίου και της ορεινής Γορτυνίας συνολικά αποτελεί ένα αναπόσπαστο κομμάτι της επιτυχίας του αγώνα όλα αυτά τα χρόνια διεξαγωγής της.

Η 18η Ανάβαση Δημητσάνας – Ζυγοβιστίου αποτελεί το καλοκαιρινό ραντεβού οδηγών και θεατών, δίνοντας την ευκαιρία σε όλους όσους βρεθούν στην περιοχή να θαυμάσουν την πολύ όμορφη και απαιτητική διαδρομή καθώς και τις ομορφιές της ευρύτερης περιοχής. Άλλωστε δεν είναι τυχαίο πως αποτελεί έναν αγαπημένο προορισμό για όλους στο αγωνιστικό ημερολόγιο των Ελληνικών Αγώνων.

Για μία ακόμα φορά η START LINE έχει αναλάβει τη διοργάνωση του αγώνα που και φέτος προσμετρά στο Κύπελλο Αναβάσεων Νοτίου Ελλάδος (3ος γύρος) καθώς και στο Πρωτάθλημα ΣΟΑΑ Ενιαίο Skoda.

Ο Δήμος Γορτυνίας θα φιλοξενήσει, όπως πάντα, τους αγωνιζόμενους το Σάββατο 20 Ιουλίου σε δίκλινα δωμάτια και θα προσφέρει σε όλους όσους συμμετέχουν στον αγώνα (αγωνιζόμενους, ομάδες, στελέχη, κριτές, ΜΜΕ) το παραδοσιακό γεύμα του Σαββάτου, μετά το τέλος των χρονομετρημένων δοκιμών στην δροσερή και γραφική πλατεία του Ζυγοβιστίου.

Να ευχαριστήσουμε θερμά τους χορηγούς και υποστηρικτές του αγώνα που στηρίζουν έμπρακτα την 18η Ανάβαση Δημητσάνας – Ζυγοβιστίου καθώς και συνολικά τον Ελληνικό Μηχανοκίνητο Αθλητισμό σε όλες τις μορφές του. Συγκεκριμένα την SEAJETS και την εταιρία αναψυκτικών ΛΟΥΞ που είναι οι χορηγοί του αγώνα, καθώς και τους υποστηρικτές, Terra’sSport, Bilstein, Φάρμα Κεχαγιά, MandanisCarParts, TomazoService, TechSupport.

Συμμετοχές

α/α Διαγωνιζόμενος / Αθλητικό Σωματείο Αγωνιζόμενος Αυτοκίνητο Gr/Cl
ΕΝΙΑΙΟ
1 ΑΣΜΑ “ADKANELL” SKODA FABIA 1.2 Turbo
2 ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΚΜΟΤΟΣ Θεοχάρης SKODA FABIA 1.2 Turbo
3 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ Παναγιώτης SKODA FABIA 1.2 Turbo
4 START LINE ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ταξιάρχης SKODA FABIA 1.2 Turbo Under 30
5 START LINE ΣΑΡΤΑΜΠΑΚΟΣ Γεώργιος SKODA FABIA 1.2 Turbo
6 ΑΣΜΑ ΧΑΛΙΒΕΛΑΚΗΣ Αλέξανδρος SKODA FABIA 1.2 Turbo Under 30
7 START LINE ΔΟΥΛΤΣΙΝΟΣ Μιχαήλ SKODA FABIA 1.2 Turbo Under 30
8 ΑΛΑ ΡΕΜΕΝΤΖΗΣ Δημήτριος SKODA FABIA 1.2 Turbo
9 ΑΣΜΑ “Le Man” SKODA FABIA 1.2 Turbo
10 ΑΣΜΑ ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ Κωνσταντίνος SKODA FABIA 1.2 Turbo Under 30
11 ΑΛΑ ΓΑΛΕΡΑΚΗΣ Σπυρίδων SKODA FABIA 1.2 Turbo Under 30
12 START LINE ΚΟΥΚΕΑΣ Ευστάθιος SKODA FABIA 1.2 Turbo
13 ΑΣΜΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ Ιωάννης SKODA FABIA 1.2 Turbo Under 30
Ν, Α, Ε:   έως 1400cc
14 START LINE ΚΑΠΟΥΡΕΛΑΚΟΣ Κωνσταντίνος SIMCA Rallye2 E9
15 ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΓΓΕΛ Γεώργιος SUZUKI GTI E9
16 ΑΣΜΑ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ Λυμπέρης ALFA ROMEO TI E9
17 ΑΣΣΟΑΑ ΤΣΟΥΡΓΙΑΝΝΗΣ Δημήτριος PEUGEOT 106 Rallye E9
Ν, Α, Ε:   πάνω από 1400 έως 1600cc
18 ΑΛΑ AMENDOLA Raffaele PEUGEOT 106 S16 N2
19 START LINE ΦΑΣΟΥΛΗΣ Αλέξανδρος PEUGEOT 106 S16 N2
20 ΑΣΜΑ ΔΕΛΛΑΣ Σταύρος PEUGEOT 106 S16 N2
21 ΕΛΕΤΑ ΚΟΥΣΗΣ Αποστόλης CITROEN Saxo VTS N2
22 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΜΙΛΗΣ Χαράλαμπος PEUGEOT 106 S16 N2
23 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Παναγιώτης PEUGEOT 106 S16 N2
24 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Αθανάσιος CITROEN Saxo VTS A6
25 START LINE ΝΑΚΑΚΗΣ Γεώργιος CITROEN Saxo VTS A6
26 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ιωάννης PEUGEOT 106 S16 E10
27 ΑΛΜΑ 4Χ4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΚΑΡΠΕΡΟΣ Δημήτριος TOYOTA Starlet KP61 E10
28 ΑΣΜΑ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κωνσταντίνος FORD Escort MK1 MEXICO E10
29 ΑΛΑΚ ΜΠΡΑΤΣΟΣ Γεώργιος PEUGEOT 205 GTI E10
30 DEKAS RACING TEAM / START LINE ΝΤΕΚΑΣ Κωνσταντίνος PEUGEOT 205 Rallye E10
31 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΠΑΡΝΑΣΣΑΣ Δημήτριος TOYOTA Starlet EP71 E10
32 ΕΛΛΑΔΑ ΤΣΙΟΓΚΑΣ Αλέξανδρος CITROEN AX Sport E10
Ν, Α, Ε:   πάνω από 1600 έως 2000cc
33 START LINE ΝΤΟΥΡΑΣ Νικόλαος PEUGEOT 206 RC N3
34 START LINE ΝΤΟΥΣΙΑΣ Ανδρέας RENAULT Clio Sport N3
35 DEKAS RACING TEAM / START LINE ΝΤΕΚΑΣ Γεώργιος CITROEN Saxo VTS A7
36 ΛΕΜΑΝ ΧΑΤΟΥΠΗΣ Σταύρος OPEL Corsa A7
37 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΤΖΑΒΑΡΑΣ Αναστάσιος OPEL Astra GSI A7
38 DEKAS RACING TEAM / START LINE ΣΤΑΓΙΑΣ Βασίλης CITROEN Saxo VTS A7
39 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ Χριστόφορος OPEL Ascona 200 E11
40 ΕΛΛΑΔΑ ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ Γεώργιος FORD Escort MK1 RS2000 E11
41 ΑΛΜΑ 4Χ4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΙΝΟΣ Γιώργος FORD Escort MK6 E11
42 ΑΣΣΟΑΑ ΚΑΝΣΟΣ Πάτροκλος VW Golf GTI E11
43 ΑΣΜΑ ΚΟΦΙΝΑΣ Κωνσταντίνος ALFA ROMEO GT Veloce E11
44 ΕΛΛΑΔΑ ΛΟΥΚΟΣ Ιωάννης CITROEN Saxo VTS E11
45 ΑΣΜΑ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ Μαρία BMW 2002 TI E11
46 ΑΛΑ ΝΤΟΝΤΗΣ Μιλτιάδης OPEL Astra E11
47 START LINE ΠΑΚΚΟΣ Φώτιος OPEL Manta 200 E11
48 ΑΣΜΑ ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Διονύσιος OPEL City E11
Ν, Α, Ε:   πάνω από 2000cc
49 ΑΛΑΚ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ Χρήστος MITSUBISHI Lancer EvoVIII N4
50 START LINE ΠΟΤΟΥΡΙΔΗΣ Ιωάννης SUBARU Impreza 555 N4
51 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γεώργιος MITSUBISHI Lancer EvoVIII A8
52 START LINE ΜΟΥΡΓΕΛΑΣ Δημήτριος MITSUBISHI Lancer EvoVII A8
53 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΤΣΑΦΑΡΑΣ Κωνσταντίνος FORD Escort RS Cosworth A8
54 ΑΛΕΖ ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ Διονύσιος BMW 3 E30 E12
55 ΑΣΜΑΝΗ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ξενοφών BMW M3 E36 E12
56 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΧΟΝΔΡΟΥ Θεοδώρα FORD Sierra RS Cosworth E12
FS
57 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΔΕΛΛΑΣ Ιωάννης FORD Escort MK2 Turbo FST2
58 ΛΑΜΚΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Ιορδάνης SKODA Fabia 1.4 FST2
59 ΑΣΜΑΝΗ ΞΥΝΗΣ Χρήστος BMW 3 E36 FST2
α/α Διαγωνιζόμενος / Αθλητικό Σωματείο Αγωνιζόμενος Αυτοκίνητο Gr/Cl
60 START LINE ΡΑΠΑΝΤΖΙΚΟΣ Κωνσταντίνος SEAT Ibiza FST2
61 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΡΙΖΟΣ Παναγιώτης TOYOTA Corolla Turbo FST2
62 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΠΑΝΙΑΣ Σπυρίδων SUBARU Impreza STI Hatch FST
63 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ Ιωάννης LANCIA Delta Integrale FST
64 ΦΙΛΜΠΑ ΠΑΡΘΕΝΗΣ Παναγιώτης MITSUBISHI EvoIX FST
65 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Σωτήριος MITSUBISHI EvoIX FST
66 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ “ΚΑΝΕΛΟΣ” PEUGEOT 106 S16 FSA2L
67 ΑΛΕΖ ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ Ρένος PEUGEOT 106 S16 FSA2L
68 ΑΣΜΑΝΗ ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Βασίλειος PEUGEOT 106 S16 FSA2L
69 ΑΛΑ ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Θεοδόσιος AUSTIN MORRIS Cooper FSA2L
70 ΑΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΔΟΥΒΑΛΗΣ Παναγιώτης BMW 3 E36 FSA
71 ΑΛΜΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ ΜΑΝΤΖΙΩΡΗΣ Παναγιώτης BMW 3 E30 Turbo FST2
72 ΑΛΕΖ ΚΑΝΔΗΛΑΣ Ανδρέας BMW 3 E30 FST2
73 START LINE ΚΟΡΑΚΗΣ Αθανάσιος NISSAN Silvia FST2

Πρόγραμμα αγώνα

Διοικητικός και Αρχικός Τεχνικός Έλεγχος Σάββατο 20/07 ώρα 09:30 – 11:00
Έναρξη Χρονομετρημένων Δοκιμών Σάββατο 20/07 ώρα 12:00
Εκκίνηση Αγώνα Κυριακή 21/07 ώρα 12:00
Απονομή Επάθλων Κυριακή 21/07 ώρα 16:30

Πηγή: OΜΑΕ

Please follow and like us:
error